• chaber.jpg
  • czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
  • odra.jpg
Start
sobota, 25 maja 2019
TRWAJĄ PRACE REMONTOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRZEGU GŁOGOWSKIM Drukuj
poniedziałek, 03 lipca 2017
altW połowie czerwca rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim, które stanowią pierwszy etap zadania inwestycyjnego pn.: „Poprawa efektywności energetycznej - termomodernizacja Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nielubi oraz Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim w Gminie Żukowice” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, oś priorytetowa 3 Gospodarka niskoemisyjna, działanie 3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym.

Wartość całego projektu to kwota ponad 5 mln zł.  z czego dotacja wynosi 2. 272 640,44 zł. Pozostała kwota ponad  2.777.000, która zostanie pokryta ze środków własnych gminy.

Zakres robót w budynku Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim obejmuje m.in.: ocieplenie ścian zewnętrznych i wykonanie nowych tynków; ocieplenie stropu; wymianę części stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonanie nowych obróbek blacharskich i orynnowania. W ramach poprawy systemu grzewczego planuje się: wymianę rur, grzejników, zostaną zamontowane powietrzne pompy ciepła i szczytowe kotły kondensacyjne. Ponadto zostanie zamontowany system zarządzania energią: zawory regulacyjne, termostatyczne, czujniki temperatury, regulatory oraz liczniki ciepła i system fotowoltaiki dla zasilania pompy ciepła. Wykonane roboty przyczynią się do zmniejszenia zużycia energii pierwotnej w budynku szkoły, spadku emisji gazów cieplarnianych a także zaoszczędzenia energii cieplnej.

Dodatkowo oprócz pozyskanych środków unijnych w ramach kompleksowej modernizacji Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim, zostanie przeprowadzony gruntowny remont wewnątrz budynku, który będzie polegać na wymianie instalacji elektrycznych, teleinformatycznych, przebudowie sal lekcyjnych, szpachlowaniu ścian, malowaniu i wymianie drzwi wewnętrznych wraz z remontami łazienek. Remont będzie finansowany ze środków własnych gminy.

Zakończenie prac budowlanych na terenie Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim zaplanowano na przełom sierpnia i września 2017 r. Prace w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Nielubi zostały przewidziane na przyszły rok.

Galeria zdjęć

 
alt
 
Top! Do góry