• odra.jpg
  • czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
  • chaber.jpg
Start
środa, 05 sierpnia 2020
DZIECI Z GMINY ŻUKOWICE UŚMIECHNIĘTE I PEŁNE ENERGII WRÓCIŁY Z "ZIELONEJ SZKOŁY" Drukuj
piątek, 27 września 2019
Tegoroczna edycja "Zielonej szkoły" dobiegła końca. Cały wyjazd był niezwykłym przeżyciem dla uczniów klas III ze Szkół Podstawowych w Nielubi oraz w Brzegu Głogowskim. Uczniowie wrócili do domu wypoczęci, zadowoleni oraz pełni energii. Wspaniałe wspomnienia z pobytu na pewno pozostaną na długo w ich pamięci.

W okresie od 07.09.2019r. do 21.09.2019r. dzieci wraz z opiekunami przebywały w nadmorskim uzdrowisku „Interferie Chalkozyn” w miejscowości Kołobrzeg. W czasie pobytu nad morzem dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, brały udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych na basenie i korzystały z zabiegów inhalacyjnych. Wyjazd umilały liczne atrakcje bogatej oferty programowej.

Celem wyjazdu był aktywny wypoczynek  w miejscowości o dużych walorach turystycznych i zdrowotnych, terapia klimatyczna w strefie bezpośredniego oddziaływania jodu oraz realizacja podstawy programowej. Bogaty plan zajęć, liczne atrakcje turystyczne, zajęcia na basenie, dyskoteki  z pysznymi deserami zafundowane przez organizatora wypoczynku, sprzyjały radosnej atmosferze i powodowały, że czas przeznaczony na poprawę zdrowia, szybko upływał.

Podczas dwutygodniowego pobytu uczniowie zwiedzili w Kołobrzegu  Oceanarium, Muzeum Oręża Polskiego oraz Latarnię morską, skąd podziwiali panoramę miasta i uroki polskiego wybrzeża.

Niezapomnianym wrażeniem była wycieczka do Pomeranii FUN Park – rodzinnego parku rozrywki, którą dzieci określały jako, najlepszy dzień mojego życia”.

Pobyt w Kołobrzegu bardzo podobał się dzieciom i przyniósł mnóstwo radości. Zmiana klimatu, który posiada właściwości lecznicze, dużo ruchu oraz przebywanie na świeżym powietrzu z pewnością wpłynęły pozytywnie na zdrowie i lepsze samopoczucie dzieci z terenu Gminy Żukowice.

Zorganizowanie wyjazdu było możliwe dzięki pozyskanym środkom finansowym z Fundacji KGHM Polska Miedź. Całkowity koszt wyjazdu dzieci z gminy Żukowice na „Zieloną szkołę” wyniósł 58 800, 00 zł i w całości został sfinansowany ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź.

Serdecznie podziękowania dla Fundacji KGHM Polska Miedź.

Pozytywne relacje uczestników i ich uśmiechy na twarzach są potwierdzeniem, że wyjazd był udany.

GALERIA ZDJĘĆ
 
Top! Do góry