• odra.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
  • czerna1.jpg
  • chaber.jpg
Start
środa, 05 sierpnia 2020
TRWAJA WARSZTATY KULINARNE KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH "ZASMAKUJ W TRADYCJI" Drukuj
środa, 02 października 2019
Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi wraz z grupą Aktywni dla Gminy Żukowice realizują kulinarny projekt „Zasmakuj w tradycji”, skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich z miejscowości Kłoda i Słone.

W ramach projektu zaplanowano przeprowadzenie warsztatów kulinarnych o szerokiej tematyce. Pierwsze z nich dotyczyły obróbki mięsa oraz wykonania przekąsek, a odbyły się w salach wiejskich w miejscowości Słone i Nielubia.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich miały okazję w teorii oraz praktyce zapoznać się z tajnikami mięsnej sztuki kulinarnej. Pod okiem wykwalifikowanej instruktorki, pani Ewy Guzek, przygotowały potrawy takie jak: boczek zawijany, faszerowany mięsem mielonym; roladki drobiowe z pomidorami suszonymi i mozzarellą; kukułcze jaja; kurczak faszerowany oraz udka z pieczarkami i serem żółtym.

W kolejnej części warsztatu, uczestniczki przygotowywały przekąski zimne, takie jak: śliwka zawijana w plastry boczku; jajka faszerowane; Carpaccio; brzoskwinie z pastą z tuńczyka; tortillę oraz filet drobiowy z pieczarkami w cieście francuskim.

Najsmaczniejszym elementem zajęć była degustacja. Przy wspólnym stole, Panie próbowały przygotowane przez siebie potrawy, spędzając mile popołudnie.

Projekty "Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” oraz Samorządów ze Wzgórz Dalkowskich". Przyznana kwota to 5000 zł.


GALERIA ZDJĘĆ 
Top! Do góry