• rzepak.jpg
  • chaber.jpg
  • odra.jpg
  • czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
Start
środa, 05 sierpnia 2020
UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚW. FLORIANA W BRZEGU GŁOGOWSKIM NA RAJDZIE ROWEROWYM DO LUBIATOWA Drukuj
środa, 09 października 2019
Uczniowie z klas VI-VIII Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim bardzo mocnym akcentem zakończyli zmagania sportowe podczas tegorocznego Europejskiego Tygodnia Sportu.

W dniach 27-28 września 2019 uczestniczyli  w dwudniowej wycieczce rowerowej do Lubiatowa. W piątkowy poranek pod szkołą odbyła się zbiórka, podczas której uczniom zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa  przejazdu oraz dokonano przeglądu technicznego rowerów.

Trasa wycieczki objęła następujące miejscowości: Brzeg Głogowski – Głogów – Krzekotówek – Głogówko – Kulów – Krążkowo – Lipinki – Sława - Lubiatów. Mimo kapryśnej pogody uczniowie z wielką chęcią wyruszyli w trasę. Pierwszego dnia pokonali dystans blisko 50 km, zatrzymując się na przerwę w czterech punktach. Najdłuższy odpoczynek, na obiad miał miejsce w Sławie. Po dotarciu do ośrodka w Lubiatowie kolarze rozpakowali swoje bagaże i dalej aktywnie spędzali czas na rozległym terenie ośrodka. Wieczorem rozpalone zostało ognisko, podczas którego uczestnicy rajdu upiekli kiełbaski oraz miło spędzili czas w swoim gronie. Niewątpliwie bardzo ciekawą atrakcją była gra w podchody pod osłoną mroku z opiekunami.

Sobotni poranek przywitał uczestników słoneczną pogodą. Po śniadaniu dziewczęta i chłopcy wybrali się brzegiem jeziora na pobliską wieżę widokową. Kolejną atrakcją był krótki kurs żeglarski. Młodzi ludzie mieli możliwość pod okiem instruktora Pana Grzegorza Steciąga spróbować swoich sił na łódce. Jak się okazało nie dla wszystkich było to łatwe zadanie. Jednak znaleźli się i tacy, który z łatwością poradzili sobie z nowym wyzwaniem. Około południa sportowcy ruszyli w drogę powrotną. Mając „w nogach” poprzedni dzień, powrót okazał się nieco trudniejszy. Mimo trudu wszyscy uczniowie wytrwale dążyli do celu. Po pokonani 50 kilometrów dotarli pod szkołę.

Uczniowie bardzo pozytywnie ocenili cały wyjazd i już w drodze powrotnej myśleli o udziale w kolejnym tego typu wydarzeniu. W wycieczce wzięło udział trzynastu uczniów, dwóch opiekunów oraz dwóch rodziców, którym dziękujemy za pomoc w przebiegu wyjazdu.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Top! Do góry